گل آپارتمانی فیکوس می تواند فضا را معطر نماید

گیاه فیکوس که اغلب مورد علاقه کسانی است که می خواهند قطعه ای از طبیعت را در خانه خود ببینند، یک درخت کوچک است که برای اهداف تزئینی استفاده می شود.

چگونه باید از فیکوس مراقبت کرد؟ کسانی که می خواهند گل آپارتمانی فیکوس را در خانه پرورش دهند باید به چه نکاتی توجه کنند؟ ما پاسخ تمام سوالات مهم را برای شما آماده کرده ایم.

برخی از گونه های فیکوس که با داشتن 800 گونه مختلف شناخته شده اند، کوچک باقی می مانند، در حالی که برخی دیگر به درختان بزرگ تبدیل می شوند.

گونه های فیکوس که به شکل های کوچکتر هستند و به صورت بونسای رشد می کنند، برای رشد در داخل خانه بسیار مناسب هستند.

فیکوس گیاهی است که دوست ندارد زیاد جابجا شود و مراحل سازگاری را طی می کند.

چگونه از فیکوس مراقبت کنیم

نور خورشید: برای فیکوس نور حیاتی نیست. وقتی ناکافی باشد، فعالیت های زندگی متوقف نمی شود. با این حال، در مناطقی با نور زیاد بیشتر رشد می کند.

گل

اگرچه فیکوس مناطق روشن را دوست دارد، اما دوست ندارد نور مستقیم خورشید را دریافت کند.

هنگامی که فیکوس در خانه نگهداری می شود، شرایط نور کم را تحمل می کند. حتی اگر نور زیادی دریافت نکند می تواند زنده بماند. فیکوس با برگ های سبز تیره بیشتر برای فضاهای داخلی مناسب است.

حرارت: گیاه فیکوس گیاهی استوایی است و سرما را دوست ندارد. به خصوص در فصل زمستان دمای هوا باید حداقل 4 درجه باشد تا گیاه آسیب نبیند. دمای ایده آل برای گیاه فیکوس بین 17 تا 27 درجه است.

مرطوب: فیکوس به عنوان یک گیاه گرمسیری به رطوبت بالایی نیاز دارد. اگر به این گیاه در مکانی می نگرید که از نظر رطوبت ضعیف است، ممکن است لازم باشد برای جلوگیری از ریزش برگ های گیاه خود مداخله کنید.

برای اطمینان از تعادل رطوبت گیاه می توانید هر از چند گاهی آب را روی برگ ها اسپری کنید. جدای از این، عدم خشک شدن بیش از حد خاک به حفظ تعادل رطوبت کمک می کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.