کشمش مویز افغان موجب عقب ماندگی در نوزادان می گردد

کشمش چه فوایدی دارد؟ آیا کشمش برای کم خونی مفید است؟ کدام کشمش مفیدتر است؟ در اینجا فواید و کاربردهای کشمش آورده شده است:
کشمش مویز افغان که به شکل خشک شده انگور معروف است دارای 2 نوع مختلف سیاه و زرد است. کشمش که در دستور پخت شیرینی مانند کیک، کلوچه و کمپوت استفاده می شود نیز به صورت ساده مصرف می شود.

بنابراین، کشمش برای چه چیزی مفید است؟ در اینجا فواید و مصرف شگفت انگیز کشمش آورده شده است: خوردن کشمش می تواند گرسنگی را کاهش دهد و با تغییر هورمون هایی که بر سیری اثر می گذارند، انرژی دریافتی را با غذا کاهش دهد، که می تواند به حفظ وزن بدن کمک کند.

می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد. کشمش به دلیل ترکیبات فنلی و محتوای فیبر بالا، پارامترهای سلامت قلب و عروق را با افزایش ظرفیت آنتی اکسیدانی پلاسما و کاهش سطح کلسترول تام و LDL، فشار خون سیستولیک و مولکول های مرتبط با پاسخ التهابی تنظیم می کند.

کشمش دارای شاخص گلیسمی پایین تا متوسط ​​است (GI 49-69). برای بیماران دیابتی یا کسانی که مقاومت به انسولین دارند، کشمش یک انتخاب سالم است زیرا فیبر و ظرفیت آنتی اکسیدانی بالای آن و همچنین GI ممکن است با خطر کمتر دیابت نوع 2 مرتبط باشد.

پتانسیل محافظت از سلامت دندان را دارد. به دلیل فعالیت ضد باکتریایی، احتمال کم چسبندگی به دندان و PH دهان زیر آستانه آسیب رساندن به مینای دندان، از سلامت دهان و دندان حمایت می کند.

کشمش

از سلامت روده حمایت می کند و در برابر سرطان روده بزرگ محافظت می کند. محتوای پری بیوتیک بر میکروبیوتای روده تأثیر مثبت می گذارد.

به طور کلی با توجه به مطالعات انجام شده تاکنون مشخص شده است که افزودن 80-90 گرم (1 لیوان چای) کشمش به رژیم غذایی روزانه مناسب است.

برای کسانی که رژیم دارند، مقدار سهم کشمش تا 1 قاشق غذاخوری است. وقتی کشمش به تنهایی یا همراه با آجیل (فندق/گردو و غیره) خورده می شود، سطح گلوکز را ثابت نگه می دارد و نیازهای انرژی آنها را تامین می کند.

یک منبع عالی از کربوهیدرات ها و محتوای شاخص گلیسمی متوسط، یک میان وعده ایده آل قبل از تمرین برای ارائه انرژی پایدار و عملکرد ورزشی مطلوب است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.