پوسیدن ده ها تن گلابی در میدان تره بار تهران به دلیل گرانی

گلابی میوه های شیرین و زنگوله ای شکلی است که از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است. آنها را می توان به صورت ترد یا نرم مصرف کرد.

آنها نه تنها خوشمزه هستند، بلکه فواید سلامتی زیادی را نیز ارائه می دهند که توسط علم پشتیبانی می شود.

گلابی در میدان تره بار انواع مختلفی دارد. گلابی Bartlett، Bosc و D’Anjou از محبوب‌ترین گلابی‌ها هستند، اما حدود 100 نوع آن در سراسر جهان رشد می‌کنند.

یک گلابی با اندازه متوسط (178 گرم) مواد مغذی زیر را فراهم می کند:

کالری: 101
پروتئین: 1 گرم
کربوهیدرات: 27 گرم
فیبر: 6 گرم
ویتامین C: 12 درصد از
ارزش روزانه (DV)
ویتامین K: 6 درصد DV
پتاسیم: 4٪ از DV
مس: 16 درصد DV
همین وعده مقدار کمی فولات، پروویتامین A و نیاسین را نیز فراهم می کند. فولات و نیاسین برای عملکرد سلولی و تولید انرژی مهم هستند، در حالی که پروویتامین A از سلامت پوست و بهبود زخم پشتیبانی می کند.

گلابی

گلابی نیز منبعی غنی از مواد معدنی مهم مانند مس و پتاسیم است. مس در ایمنی، متابولیسم کلسترول و عملکرد اعصاب نقش دارد، در حالی که پتاسیم به انقباضات عضلانی و عملکرد قلب کمک می کند.

علاوه بر این، این میوه ها منبع عالی آنتی اکسیدان های پلی فنل هستند که از آسیب اکسیداتیو محافظت می کنند. حتما گلابی را کامل بخورید، زیرا پوست آن شش برابر بیشتر از گوشت آن پلی فنول دارد.

گلابی به ویژه غنی است در فولات، ویتامین C، مس و پتاسیم. آنها همچنین منبع خوبی برای آنتی اکسیدان های پلی فنل هستند.

گلابی منبع عالی فیبر محلول و نامحلول است که برای سلامت دستگاه گوارش ضروری است. این فیبرها با نرم کردن و حجیم کردن مدفوع به حفظ نظم روده کمک می کنند.

یک گلابی متوسط (178 گرم) حاوی 6 گرم فیبر است – 22 درصد از نیاز روزانه شما به فیبر را تامین می کند.

علاوه بر این، فیبرهای محلول، باکتری های سالم روده شما را تغذیه می کنند. به این ترتیب، آنها به عنوان پری بیوتیک در نظر گرفته می شوند که با پیری سالم و بهبود ایمنی مرتبط هستند.

قابل توجه است که فیبر ممکن است به رفع یبوست کمک کند. در یک مطالعه 4 هفته‌ای، 80 فرد بزرگسال مبتلا به این بیماری روزانه 24 گرم پکتین (نوعی فیبر موجود در میوه) دریافت کردند. آنها تسکین یبوست و افزایش سطح باکتری های سالم روده را تجربه کردند.

از آنجایی که پوست گلابی حاوی مقدار قابل توجهی فیبر است، بهتر است این میوه را بدون پوست مصرف کنید.

گلابی رژیم غذایی ارائه می دهد فیبر، از جمله پری بیوتیک ها، که باعث منظم شدن روده، یبوست می شود تسکین و سلامت کلی دستگاه گوارش. برای اینکه بیشترین فیبر را از گلابی خود دریافت کنید، آن را با پوست بخورید

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.