پزشکان گیلاس در بازار تهران امروز را جهت برطرف نمودن آرتروز پیشنهاد می دهند

گیلاس یکی از میوه های تابستانی است که به طعم شیرینش معروف است و فواید زیادی برای بدن می دانند، از فواید آلبالو چه می دانید؟

گیلاس در بازار تهران امروز یکی از میوه های تابستانی است که علاوه بر طعم لذیذ از ارزش غذایی بالایی برخوردار است، اجازه دهید شما را با فواید مختلف گیلاس و همچنین ارزش غذایی آن آشنا کنیم.

فواید گیلاس:

گیلاس علاوه بر آنتی اکسیدان حاوی مواد معدنی و ویتامین های زیادی است که همگی خواص و فواید خاصی به آن می بخشد که عبارتند از:

1- تقویت ایمنی و مبارزه با بیماری ها

گیلاس حاوی یک گروه متمایز از آنتی اکسیدان ها (Antioxidants) است که توانایی مبارزه با رادیکال های آزاد و پیشگیری از سرطان و بیماری های قلبی را دارند.

این آنتی اکسیدان ها به خصوص کاروتنوئیدها باعث کاهش علائم پیری و پیری می شوند.همه انواع گیلاس حاوی آنتی اکسیدان هستند اما غلظت آنها ممکن است بسته به رنگ گیلاس متفاوت باشد.آلبالو غنی ترین انواع گیلاس با آنتی اکسیدان است.

2- تنظیم ساعات خواب و چرخه آن

گیلاس به طور طبیعی حاوی ملاتونین است، ماده ای که از مغز ترشح می شود و به تنظیم ساعت خواب و چرخه آن کمک می کند.

این ماده در تاریکی تولید می شود و تحت تاثیر عوامل متعددی قرار می گیرد، از جمله نور مصنوعی که ما در معرض آن قرار می گیریم که تولید ملاتونین را محدود می کند. بنابراین خوردن غذاهایی مانند; گیلاس به افزایش سطح آن در بدن کمک می کند.

گیلاس

3- کاهش وزن
گیلاس حاوی بیش از 75 درصد از اجزای تشکیل دهنده آن آب است، علاوه بر آن درصد بالایی از فیبر غذایی و کالری پایینی دارد.

بنابراین، گیلاس یک غذای ویژه برای کسانی است که به دنبال کاهش وزن هستند، زیرا باعث افزایش احساس سیری و سیری می شود. معده را کاهش می دهد.

وعده های غذایی دیرتر خورده می شود و با طعم شیرین خود یک میان وعده بی نظیر به عنوان جایگزینی برای شیرینی ها و غذاهای پر انرژی است.

4- ارتقای سلامت قلب

خوردن گیلاس با کاهش سرعت جذب کلسترول در خون به کاهش سطح کلسترول در خون کمک می کند و در نتیجه به بهبود سلامت قلب کمک می کند.

محتوای پتاسیم و منیزیم موجود در آن برای تنظیم سطح فشار خون عمل می کند که از بیماری های قلبی و سکته محافظت می کند. محتوای آنتی اکسیدان های قوی با عفونت های قلبی مبارزه می کند.

5- مسکن و ضد التهاب

گیلاس حاوی موادی به نام آنتوسیانین است که رنگدانه های مسئول رنگ آلبالو هستند و این ترکیبات، به گفته NYU Langone Medical، درد همراه با التهاب، به ویژه آرتریت و درد نقرس را کاهش می دهد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.