مردی که با کود مرغی صنعتی یک قایق ساخت

کود کود مرغ با داشتن درصد بالایی از نیتروژن و فسفر منبع بسیار خوبی از مواد مغذی است و همچنین مواد آلی را به خاک اضافه می کند پس روش تهیه آن چیست؟

کود مرغی صنعتی یکی از بهترین مواد مغذی است که می توانید به خاک خود بدهید. می توانید کیسه های کمپوست فضولات مرغ ارگانیک را در یک مرکز باغ خریداری کنید. یا اگر همسایه هایی دارید که مرغ نگهداری می کنند، از آنها کمی کود مرغ بخواهید.

کود مرغ منبع بسیار خوبی از مواد مغذی است. محتوای نیتروژن و فسفر آن حداقل دو برابر بیشتر از سایر کودهای کشاورزی مانند کود گاوی است.

علاوه بر فضولات مرغ، کود مرغی حاوی هر چیز دیگری است که هنگام تمیز کردن قفسه بیرون کشیده می‌شود: ادرار، پرها، غذای باقی‌مانده، مواد بستر مانند کاه، یونجه، کاج یا تراشه‌های برنج، تکه‌های علف، برگ‌های خرد شده و کاغذ بازیافتی.

کود

به همین دلیل است که درصد NPK در کود مرغی بسیار متفاوت است. نسبت مدفوع مرغ و سایر مواد تنها متغیر در محتوای مواد مغذی نیست. سن طیور و روش پرورش طیور نقش زیادی در نسبت بستر دارد.

کمپوست کود مرغ دو نوع است: فرآوری شده تجاری یا تازه. کیسه هایی که می توانید در مرکز باغ محلی خود خریداری کنید، کود مرغی کم آب و متبلور هستند. کود خشک غلیظ تر از کود تازه است که تا 76 درصد آب دارد.

کود خشک معمولاً استریل و بدون بو است. از سوی دیگر، کود تازه حاصل از مرغداری یا مزرعه حیاط خلوت بوی قوی دارد و ممکن است حاوی پاتوژن های مضر مانند E.coli یا سالمونلا باشد.

برخلاف کود خشک، نمی توان آن را به این صورت استفاده کرد، اما باید قبل از استفاده کمپوست یا پیر شود، در غیر این صورت محتوای آمونیاک بالا باعث سوختگی گیاهان می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.