مردی در حین دزدیدن هودی اسپرت دخترانه در باتلاق گیر افتاد

هودی hmlPALOMA که با هدف راحتی طراحی شده است، از پارچه بازیافتی و پنبه ارگانیک STANDARD 100 توسط پارچه عرق OEKO-TEX با پشتی برس خورده برای نرمی بالا همراه با مدیریت رطوبت و تنظیم دما ساخته شده است.

این هودی اسپرت دخترانه دارای آستین‌هایی با پانل‌های متضاد در کنار لوگوی فلزی گلدوزی‌شده است تا ظاهری جذاب و چشم نواز به شما بدهد.

بسیاری از لباس‌ها نتوانسته‌اند به اندازه ی هودی‌ها از روند مد عبور کنند. هودی زیرا کاپوت حتی در قرن 12 پوشیده می شد. با این حال، معنا و جایگاه هودی ها دائما تغییر کرده یا دوباره اختراع شده است.

امروزه، هودی را می توان تقریباً در همه افراد مشاهده کرد، مهم نیست در کجای جهان و از چه پس زمینه اجتماعی پوشنده آن آمده است. در زیر خلاصه ای از تاریخچه هودی ارائه می دهیم:

قرن دوازدهم: اولین لباس های سرپوش دار
دهه 1930/40: نوآوری های سویشرت
دهه 1960: هودی به عنوان یونیفرم دبیرستان و کالج
دهه 1970: ظهور هودی (با کمک راکی)
دهه 1990: تجاری سازی هودی ها
2012: تراژدی ترایون مارتین
امروز: کلاسیک همه کاره در زندگی روزمره

قرن دوازدهم: اولین لباس های سرپوش دار

هودی

قدمت این هود به قرون وسطی اروپا برمی گردد و ممکن است حتی قبل از آن نیز وجود داشته باشد. در آن روزها، راهبان تونیک‌های کلاه‌دار (همچنین به عنوان «کلاه») می‌پوشیدند و کارگرانی که در بیرون کار می‌کردند، روپوش‌هایی به شنل‌های خود متصل می‌کردند.

اینها معمولاً به عنوان «چاپرون» شناخته می‌شدند. در آن زمان، هود باید در برابر آب و هوای نامناسب محافظت کند و تا حد امکان ساده باشد.

اتفاقاً اصطلاح هود از کلمه آنگلوساکسون «höd» گرفته شده است که ریشه همان کلمه انگلیسی «hat» (کلاه) دارد.

قبل از اینکه هودی به شکلی که امروز می شناسیم وجود داشته باشد، سویشرت ها لباس استاندارد ورزشی و کار در فضای باز بودند.

شرکت آمریکایی Champion پس از توسعه فرآیندی که می‌توان از آن برای پردازش مواد ضخیم‌تر مانند پارچه‌های تری فرانسوی نیز استفاده کرد، در تولید سویشرت‌ها تخصص داشت.

سپس، در سال 1930، Champion اولین کاپوت را روی یک سویشرت دوخت تا کارگران در شمال نیویورک را گرم نگه دارد. اتفاقاً به همین دلیل، سویشرت‌های کلاسیک نیز دارای یک کمربند تنگ روی آستین و بدن هستند.

این امر باعث می‌شود باد و هوای سرد به زیر پلیور نرسد. اندکی پس از آن، Champion و Russel Athletic به ارتش ایالات متحده و بریتانیا کیت های ورزشی برای تمرینات تمرینی و لباس های معمولی تهیه کردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.