لنت ترمز تکستار 206 سبب تصادف زنجیره ای صد خودرو در اتوبان آزادگان شد

لنت های ترمز که به عنوان قسمتی تعریف می شوند که با مالش روی دیسک یا درام هنگام فشار دادن پدال باعث کاهش سرعت خودرو می شود، به مرور زمان فرسوده می شوند.

این سایش به دیسک ترمز آسیب می رساند و عملکرد ترمز را کاهش می دهد.

به همین دلیل به موقع باید تعویض لازم برای لنت ترمز تکستار 206 جلو یا لنت ترمز عقب تهیه شود. بنابراین، چگونه لنت ترمز عقب را تعویض کنیم؟ قبل از پاسخ به این سوال، بیایید به پاسخ سوالاتی مانند لنت ترمز چیست / چرا لنت ترمز به پایان می رسد نگاهی بیندازیم؟

بین کالیپر ترمز و دیسک قرار دارد و بخشی از مکانیزمی است که باعث فشرده شدن چرخ ها و کاهش سرعت آن هنگام فشار دادن پدال ترمز می شود.

اصل کار لنت ترمز بر اساس کاهش سرعت خودرو با مالش روی دیسک یا درام هنگام فشار دادن پدال است. وقتی لنت ترمز تمام شد، باید تعویض شود.

لنت

لنت ترمز به مرور زمان فرسوده و فرسوده می شود. با این حال، برخی از خطاهای درایور وجود دارد که باعث می شود آن را سریعتر اجرا کند. برخی از این موارد عبارتند از:

  • توقف و استارت مداوم عمر لنت ترمز را کوتاه می کند.
  • شتاب یا کاهش مکرر باعث کاهش عمر لنت ترمز می شود.
  • فشار دادن مداوم پدال ترمز به سرعت لنت ها را فرسوده می کند.
  • نیروی پدال ترمز در شیب ها نیز در مدت کوتاهی باعث فرسودگی لنت ها می شود.

لنت بین کالیپر و دیسک ترمز قرار دارد. برای جداسازی این قطعه لازم است تعدادی از قطعات – پیچ – سیم – فنر را به ترتیب صحیح جدا کنید. کار بسیار سختی است.

پس از جدا شدن لاستیک ها، پیچ نگهدارنده درام باز می شود. پس از آن، درام بیرون می آید و نوبت به آسترها می رسد. برای رسیدن به لنت قطعاتی مانند یک سری فنر نیز حذف می شود.

سپس پدهای جدید نصب می شوند و همان ترتیب به سمت عقب انجام می شود. اگرچه در اینجا به سادگی در چند جمله توضیح داده ایم، اما جداسازی و مونتاژ صحیح هر قطعه نیاز به تسلط، تجربه و دانش فنی دارد. باید اضافه کرد که؛ در ترمزهای درام، لنت ها پرچ می شوند یا به کفشک می چسبند. آستر دیسک به حامل آستر متصل شده است.

لنت ترمز عقب منقضی شده است و باید تعویض شود. بنابراین، در انتخاب لنت ترمز چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.