عرقیات 1401 سبب کور شدن جمعی از جوانان دزفول شد

بسیاری از افراد هنگام بروز مشکلات گوارشی برای تسکین علائم از برگ نعنا استفاده می کنند.

از آنجایی که نعناع فلفلی به دلیل خاصیت تسکین دهنده معده، به لطف ترکیبی به نام منتول که در عرقیات 1401 نعناع یافت می شود، شناخته شده است که به ماهیچه های دستگاه گوارش اجازه می دهد تا آرام شوند.

تحقیقات نشان می دهد که نعناع مخصوصا برای افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر (IBS) مفید است که باعث علائمی مانند درد شکم، یبوست، اسهال، حالت تهوع، نفخ و گرفتگی عضلات می شود.

در مطالعه‌ای که در ایتالیا انجام شد، کپسول‌های عرق نعناع فلفلی به مدت چهار هفته به افراد مبتلا به سندرم روده تحریک‌پذیر داده شد و علائم در پایان این فرآیند تا 75 درصد کاهش یافت.

هنگامی که به بسته بندی داروهای مورد استفاده در درمان سرماخوردگی نگاه می کنید، احتمالاً منتول، یکی از ترکیبات اولیه عرق نعناع، ​​را در محتوای دارو مشاهده خواهید کرد.

در حالی که برخی از مطالعات شواهد متناقضی در مورد اثر منتول بر احتقان ناشی از سرماخوردگی نشان داده‌اند، برخی مطالعات نیز نشان داده‌اند که منتول به بهبود جریان هوا برای کاهش علائم سرماخوردگی کمک می‌کند.

به بهداشت دهان و دندان کمک می کند. استفاده از نعناع یا صمغ نعناع یکی از روش هایی است که برای رفع بوی بد دهان به کار می رود.

عرقیجات

اما آیا می دانستید که استفاده از عرق نعناع جدا از رفع بوی بد دهان می تواند به حفظ بهداشت دهان و دندان کمک کند؟ یکی از فواید مهم گیاه نعناع این است که با از بین بردن باکتری های مضر دهان، بهداشت دهان را تامین می کند.

عرق نعناع که با استفاده از برگ نعناع تهیه می کنید به شما کمک می کند تا بهداشت دهان و دندان خود را حفظ کنید.

برخی از مطالعات نشان می دهد که حتی رایحه نعناع فلفلی ممکن است برای تقویت قدرت مغز و بهبود عملکرد شناختی کافی باشد. به عنوان مثال، یک مطالعه منتشر شده در مجله بین المللی علوم اعصاب نشان داد که طعم نعناع باعث تقویت حافظه می شود.

به همین ترتیب، مطالعه دیگری منتشر شده در انجمن روانشناسی آمریکای شمالی نشان داد که عطر عرق نعناع در کاهش خستگی و اضطراب در نتیجه تحریک سیستم عصبی مرکزی موثر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.