طرز تهیه تخمه بوداده

شرکت آراد برندینگ اگر آب و هوا برای شما همکاری کرده است، ممکن است بتوانید این مرحله را رد کنید. ممکن است سرهای آفتابگردان شما کاملاً خشک و در همان جا روی ساقه ها بالغ شده باشند. در غیر این صورت، می توانید با پیچیدن مقداری ریسمان به دور ساقه های گل باقی مانده و آویزان کردن آنها در کمد یا قلاب در مکانی از خانه خود که گردش هوای خوبی دارد و در جایی که نور مستقیم خورشید نباشد، سرهای آفتابگردان خود را آویزان کنید تا خشک شوند.

ممکن است بخواهید آنها را روی یک سبد، سطل یا کاسه آویزان کنید تا دانه هایی که هنگام آویزان شدن از بین می روند جمع آوری شوند. یا، سرها را با کرفس یا پارچه پنیر بپوشانید تا دانه های افتاده را در حالی که وارونه آویزان هستند، بگیرید.

طرز بو دادن تخمه در ماهیتابه پس از یک یا دو هفته، سر آفتابگردان شما باید کاملا خشک شود. اگر وقتی دست خود را در امتداد سر قرار دهید، دانه ها به راحتی بیرون می آیند، اغلب می دانید که آنها خشک شده و بالغ شده اند. اما برخی از گونه های آفتابگردان بهتر روی دانه های خود نگه می دارند و ممکن است متوجه شوید که بخواهید به عقب خم شوید یا سر گل را بشکنید تا دانه ها به راحتی بیرون بیایند.

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید دانه های آفتابگردان را از سر جدا کنید. در اینجا چند مورد از محبوب ترین راه های حذف تخمه آفتابگردان آورده شده است:

جیوه قرمز در چه وسایلی است دو سر گل آفتابگردان را روی یک سطل یا یک کیسه کاغذی به هم بمالید. دانه‌های آفتابگردان کاملاً خشک و بالغ ممکن است بلافاصله بریزند.
سرهای آفتابگردان را در جایی آویزان کنید تا بیشتر خشک شوند و منتظر بمانید تا دانه ها را بردارید تا زمانی که به آنها نیاز داشته باشید. ممکن است بخواهید یک کیسه کرباسی در اطراف آنها قرار دهید تا دانه هایی که هنگام خشک شدن می ریزند را بگیرید.
سر دانه های خشک شده را روی صفحه سیم درشتی که بالای یک سطل قرار دارد بمالید.

لباس بلوچی در ایوان پشتی خود بنشینید و دانه ها را با دست در یک سطل بردارید. احتمالا روی صندلی گهواره ای. این تقریباً تا آنجا که می توانید قدیمی و آرامش بخش است! از طرف دیگر، وقتی خانواده در حال تماشای یک برنامه تلویزیونی با هم هستند یا شما در حال صحبت با تلفن هستید، انجام یک کار بی فکر خوب است ما دستکش های لاستیکی می پوشیدیم چون گل ها می چسبند و لاستیک به شما کمک می کند دانه ها را بگیرید و بیرون بیاورید.

  • منابع:
    1. How to Harvest and Roast Sunflower Seeds
  • تبلیغات: 
  1. برای سلامتی بدن خود حتما فلفل سیاه مصرف کنید
  2. تاثیر ماسک به بهبود اقتصاد
  3. نرخ های پر کردن کامیون بهینه شده است
  4. ترفند های تضمینی برای رسیدن به موفقیت

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.