شمشیر اسباب بازی فلزی موجب قطع نخاع شدن پسر بچه دو ساله شد

وقتی صحبت از اسباب‌بازی‌ها می‌شود، عده‌ای به ماشین فکر می‌کنند، عده‌ای به نوزادی فکر می‌کنند که موهایش مانند خورشید می‌درخشد، برخی به یک اسب چوبی فکر می‌کنند و برخی به مکانیسم‌هایی فکر می‌کنند که از طریق کنسول‌های مختلف روی رایانه‌ها پخش می‌شود.

از کوچک تا بزرگ، همه از بازی کردن لذت می برند. برخی از افراد تیم خود را از یک تورنمنت به آن تورنمنت ساعت ها روی رایانه می کشانند، در حالی که برخی دیگر با قد خود طناب می پرند، با گلدان ها و فنجان های کوچک خانه بازی می کنند.

تاریخ بازی ها و شمشیر اسباب بازی فلزی به قدمت وجود بشریت است. اولین اسباب بازی شناخته شده در تاریخ ما متعلق به مصریان است. قبل از میلاد مسیح.

مستند شده است که در اوایل قرن پنجم، کودکان مصری، مانند همسالان فعلی خود، از سواری بر اسب های چوبی لذت می بردند. مانند همه اعصار، حیوانات در میان مهم ترین اسباب بازی های کودکان (مانند دوره ما) جایگاه ویژه ای دارند.

می توان گفت که تولید انبوه اسب های چوبی و حیوانات مشابه توسط آلمان در دهه 1700 آغاز شد. اگر به اسباب‌بازی‌های قدیمی و تاریخچه اسباب‌بازی‌ها علاقه دارید و از زونبرگ / آلمان عبور می‌کنید، مطمئن هستم که موزه اسباب‌بازی آلمان شما را مجذوب خود خواهد کرد.

هاینریش شیلیمان آلمانی در نقش اصلی قدیمی ترین کشف شده و آغاز دوران عروسک است. این عروسک که تصور می شود با هنر خشت یونانی ساخته شده است، “عروسک سفالی جغجغه” نام دارد. این عروسک از گل ساخته شده بود و دست و پاهای متحرکی داشت.

اسباب بازی

تاریخچه اسباب‌بازی‌ها: اسب‌های چوبی و عروسک‌های سفالی در اوایل دهه 1800، ساخت عروسک‌های قالبی با اتصالات چوبی آغاز شد و این عروسک‌ها عروسک‌های سونبرگ نامیده می‌شوند.

عروسک‌ها که تا اوایل قرن نوزدهم هیچ گونه زیبایی‌شناسی نداشتند، در اواخر این قرن به‌عنوان مفاصل تنبل، چشم‌های خواب‌آلود، لباس‌های تزئینی آراسته، و عروسک‌های پر صدا شروع به رشد کردند.

وقتی تعادل توسعه و قدردانی از اسباب بازی ها را روی میز بگذاریم، به راحتی می توانیم تغییرات بهره جوامع را دنبال کنیم. مثلا؛ در قرون وسطی کودکان عمدتاً با شوالیه‌ها، اسب‌ها، سربازان و نوزادان بازی می‌کردند، اما امروزه می‌توان تصور کرد که آنها به فضانوردان، فیگورهای Flying Man و سلاح‌های مختلف و فناوری‌های مختلف مجهز هستند.

در کشور ما وقتی صحبت از تولید اسباب‌بازی می‌شود، اولین چیزی که به ذهن می‌رسد اسباب‌بازی‌های ایوپ دوره عثمانی است. اولیا چلبی در سفرنامه خود صنعتگران اسباب بازی را 100 مغازه و 105 سرباز توصیف کرده است.

صحبت از اسباب‌بازی‌های دوره عثمانی، از جمله اسباب‌بازی‌هایی که بچه‌های آن دوره با علاقه بیشتر بازی می‌کردند، دایره، ماشین چوبی، چرخ و فلک، سوت، تنبور، پیراشکی، آسیاب بادی، توپ، تاپ نخ ریسی، سیلی زدن، چرخش مادرشوهر و گهواره آینه‌ای می‌توانیم حساب کنیم.

صحبت از موزه های اسباب بازی در آلمان شد، نمی توان به موزه های اسباب بازی مهم کشورمان اشاره کرد. می توانید از مهمترین آنها در استانبول، آنتالیا، ازمیر و آنکارا دیدن کنید. به خودتان لطفی کنید و این آخر هفته با بچه ها یا دوستانتان سفری به گذشته داشته باشید و از موزه اسباب بازی در نزدیکی خود دیدن کنید.

من به شما اطمینان می دهم که با بازگشت به دوران کودکی خود استرس هفته را فراموش خواهید کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.