سیر تازه در میدان تره بار تهران می تواند بوی بد دهان شما را از بین ببرد

تحقیقات کنونی نشان می‌دهد که سیر ممکن است برخی از مزایای سلامتی واقعی مانند محافظت در برابر سرماخوردگی و توانایی کمک به کاهش فشار خون و سطح کلسترول داشته باشد.

بگذار غذا داروی تو باشد و دارو غذای تو باشد. اینها کلمات معروفی از پزشک یونان باستان بقراط است که اغلب پدر طب غربی نامیده می شود.

او سیر تازه در میدان تره بار تهران را برای درمان انواع شرایط پزشکی تجویز کرد – و علم مدرن بسیاری از این اثرات مفید برای سلامتی را تایید کرده است. در اینجا چند مزیت سلامتی سیر که توسط تحقیقات انسانی پشتیبانی شده است، آورده شده است.

1. سیر حاوی ترکیباتی با خواص دارویی قوی است
کریستین دووال/استاکسی یونایتد
سیر گیاهی از خانواده آلیوم (پیاز) است. ارتباط نزدیکی با پیاز، موسیر و تره فرنگی دارد.

به هر بخش از پیاز سیر یک حبه می گویند. حدود 10 تا 20 میخک در یک حباب وجود دارد، بدهید یا بگیرید. سیر در بسیاری از نقاط جهان رشد می کند و به دلیل بوی تند و طعم لذیذش یکی از مواد محبوب در آشپزی است.

با این حال، در طول تاریخ باستان، استفاده اصلی از سیر برای سلامتی و خواص دارویی آن بوده است.

استفاده از آن توسط بسیاری از تمدن های بزرگ، از جمله مصری ها، بابلی ها، یونانی ها، رومی ها و چینی ها به خوبی ثبت شده است.

سیر

دانشمندان اکنون می دانند که بیشتر فواید سیر برای سلامتی ناشی از ترکیبات گوگردی است که هنگام خرد کردن، له کردن یا جویدن یک حبه سیر ایجاد می شود.

شاید شناخته شده ترین ترکیب آلیسین باشد. با این حال، آلیسین یک ترکیب ناپایدار است که فقط برای مدت کوتاهی در سیر تازه پس از برش یا له شدن آن وجود دارد.

ترکیبات دیگری که ممکن است در مزایای سلامتی سیر نقش داشته باشند عبارتند از دی آلیل دی سولفید و اس آلیل سیستئین.

ترکیبات گوگردی سیر از دستگاه گوارش وارد بدن شما می شود. سپس آنها در سراسر بدن شما حرکت می کنند و اثرات بیولوژیکی قوی اعمال می کنند.

سیر گیاهی از خانواده پیاز است که به دلیل طعم متمایز و فواید سلامتی آن پرورش داده می شود. حاوی ترکیبات گوگردی است که اعتقاد بر این است که مسئول برخی از این فواید سلامتی است.

2. سیر بسیار مغذی است اما کالری بسیار کمی دارد
کالری در برابر کالری، سیر فوق العاده مغذی است.

یک حبه (3 گرم) سیر خام حاوی (4 منبع معتبر):

منگنز: 2٪ از ارزش روزانه (DV)
ویتامین B6: 2٪ از DV
ویتامین C: 1٪ از DV
سلنیوم: 1٪ از DV
فیبر: 0.06 گرم
این شامل 4.5 کالری، 0.2 گرم پروتئین و 1 گرم کربوهیدرات است.

سیر همچنین حاوی مقادیر کمی از مواد مغذی مختلف دیگر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.