سیب

میوه آرایی سیب منبعی غنی از فیتوکمیکال های غذایی مانند فلاونوئیدها است. آنها همچنین حاوی سطوح بالایی از پلی فنول ها و سایر مواد شیمیایی گیاهی هستند.

پلی فنول های موجود در سیب و عصاره های آن (آب میوه) در چندین مطالعه انسانی مورد مطالعه قرار گرفته است که نتایج امیدوارکننده ای در رابطه با اثرات مفید آنها نشان داده است.

به عنوان مثال، مصرف حداقل یک سیب در روز خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می دهد. این مطالعه همچنین پیش بینی کرد که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ با مصرف بیش از یک سیب در روز تقریباً 50 درصد کاهش می یابد.

ماهی قزل آلا،در بسیاری از لوله‌های آزمایش آزمایشگاهی و مطالعات حیوانی در مورد اثرات ضد سرطانی عصاره‌های سیب، از جمله اثرات ترکیبات فیتوشیمیایی موجود در این عصاره‌ها 10)، 11) و بخش‌های آب سیب 12 مورد ارزیابی قرار گرفته است.

در مطالعات قبلی، نشان داده شد که فلورتین جدا شده از پوست سیب ظرفیت تکثیر تومور ضد کبدی قابل توجهی را در مطالعه حیوانی از طریق مهار ناقل گلوکز نوع 2 (GLUT2) 13 نشان می دهد.

بهترین زمان مصرف پودر سنجد،یک مطالعه بیشتر نشان داد که فلورتین به طور قابل توجهی اثرات پلکانی DNA ناشی از پاکلیتاکسل را در مدل سلول سرطانی کبد انسان 14 تقویت می کند. این مشاهدات نشان داد که اجزای فیتوشیمیایی موجود در سیب تأثیر مفیدی بر سلامت انسان دارند.

برای پیشگیری از سرطان، مواد مغذی غذایی باید به راحتی در دسترس باشند. بسیاری از مطالعات اثرات شیمیایی پیشگیری کننده پلی فنل های رژیم غذایی، به ویژه فراوان ترین زیرگروه ها، از جمله فلاونوئیدها (60٪ از کل پلی فنول ها) و اسیدهای فنولیک (30٪ از کل پلی فنل ها) را نشان داده اند.

طرز تهیه زیتون سیاه،فلاونوئیدها بر اساس ساختار مولکولی خود به گروه های مختلفی تقسیم می شوند که تعدادی از آنها به مقدار قابل توجهی در سیب وجود دارند، از جمله فلاوانول ها، فلاونول ها و آنتوسیانیدین ها و همچنین دی هیدروکالکن ها و اسیدهای هیدروکسی سینامیک  ساختار شیمیایی چندین پلی فنل نماینده موجود در سیب در شکل نشان داده شده است.

  • منابع:
    1. Apple fruit

  • تبلیغات: 
  1. نارنگی از سیستم گوارشی سابم پشتیبانی می کند.
  2. خرید تراز لیزری دقیق ارزان قیمت
  3. کتاب خوب چه کتابی است؟
  4. انجام وظایف اساسی در رنگ ساختمانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.