زنی که با قابلمه روحی چکشی قاتل فرزندش شد

انواع پنجره ها و ویژگی های آنها اغلب موضوع کنجکاوی است. برخی از مواد موجود در قابلمه ها ممکن است در حین پخت و پز وارد واکنش شیمیایی شده و عوارضی ایجاد کنند. بنابراین، هنگام انتخاب، آگاهانه عمل کنید.

قابلمه روحی: اگرچه زمان پخت قابلمه روحی چکشی طولانی است، اما کاملا سالم هستند زیرا در برابر سایش و اکسیداسیون مقاوم هستند. هنگام پخت و پز و تمیز کردن قابلمه های فولادی، باید مراقب باشید که سطح آن را با یک محصول فلزی ساییده یا خراش ندهید.

قابلمه تفلون: تفلون یا ‘polytetraflu oroxtilen’، یک ماده پوشش دهنده بهداشتی مشتق از پلاستیک. مهم ترین ویژگی این است که غذای پخته شده در آن به سطح قابلمه یا تابه نچسبد.

اگر تفلون از بین برود، برخی از مولکول های کوچک می توانند وارد مواد مغذی شوند. به همین دلیل هنگام استفاده از ظروف تفلون باید از قاشق چوبی برای جلوگیری از خراشیدگی آنها استفاده کنید.

قابلمه مسی: به راحتی با پروتئین های موجود در غذاهای حیوانی یا گیاهی واکنش نشان می دهد و در نتیجه سولفات مس تشکیل می شود که می تواند مشکلاتی در سیستم گوارش ایجاد کند.

دیگ

یکی دیگر از ویژگی های مس این است که در تماس با اسید به راحتی حل می شود. به همین دلیل قابلمه های مسی را قلع می کنند و از تماس مس با غذا جلوگیری می شود.

ممکن است برای شما جالب باشد: مس چیست؟ جزئیات استفاده از مس در دکوراسیون

ویژگی های قابلمه های چدنی
ظروف چدنی: قابلمه های آهنی تاثیر جالبی بر سلامتی دارند. گفته می شود این فنجان ها برای کم خونی مفید هستند. آهن می تواند از این ظروف به غذا منتقل شود. با این حال، اکسیداسیون در آهن می تواند طعم غذا را خراب کند. به همین دلیل توصیه می کنیم در هنگام خرید ظروف آهنی بهترین کیفیت را انتخاب کنید.

قابلمه سفالی: از آنجایی که خاک ماده ای است که به راحتی حل می شود، لعاب می شود و بسیار مهم است که این فرآیند به درستی و سالم و با ماده ای غیر سمی انجام شود.

در غیر این صورت، موادی که می توانند به سیستم عصبی آسیب برسانند می توانند از غذاها عبور کنند. شما می توانید با خرید گلدان های سفالی با کیفیت و خیساندن آنها در آب به مدت 24 ساعت قبل از اولین استفاده، این خطرات را از بین ببرید.

قابلمه سفالی برای پختن سبزیجات و میوه ها بدون از دست دادن ویتامین هایشان ایده آل هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.