ارده کنجد مرغوب شما را به آرزوهای تان می رساند

ضرب المثل “کنجد باز کن” را همه ما از “علی بابا و 40 دزد” می دانیم. با این حال، تعداد کمی از مردم می دانند که این نقل قول که در افسانه ها به عنوان فرمول جادویی برای باز کردن خزانه استفاده می شود.

در واقع به یکی از قدیمی ترین گیاهان کشت شده در جهان برمی گردد: کنجد. زیرا دانه های آرزومند گیاه کنجد در داخل کپسول میوه یافت می شود، مانند گنج در غار دزدان.

ارده کنجد مرغوب و دانه هزاران سال است که شناخته شده اند، اما در آن زمان عمدتاً در طب سنتی مورد استفاده قرار می گرفتند. امروزه از کنجد بیشتر در آشپزخانه استفاده می شود.

چه به عنوان یک ماده در پخت و چه به عنوان ادویه: در ادامه به شما پنج دلیل برای سالم بودن کنجد و اینکه چرا باید بارها در منوی غذایی شما باشد، خواهیم گفت!

نام گیاه روغنی قبلاً آن را نشان می دهد: دانه های کنجد حاوی مقدار زیادی چربی هستند. حدود 50 درصد چربی و حدود 560 کالری در 100 گرم کنجد وجود دارد.

ارده

اما نگران نباشید: این چربی از 100 درصد اسیدهای چرب غیراشباع تشکیل شده است. اینها به نوبه خود عمدتاً از اسید اولئیک و اسید لینولئیک، یک اسید چرب امگا 6 تشکیل شده اند.

علاوه بر این، کنجد دارای املاح معدنی و ویتامین های ارزشمند است. مخصوصاً برای گیاهخواران و وگان ها جالب است: کنجد حاوی حدود 10 درصد آهن است که بدن می تواند به راحتی از آن استفاده کند.

به خصوص زمانی که کنجد با میوه یا سبزیجاتی که ویتامین C زیادی دارند ترکیب شود. بعلاوه، دانه های قدرتی، روی، کلسیم، اسیدهای آمینه مختلف، ویتامین های B1، B2 و B6 و همچنین منیزیم و ویتامین E را برای ما فراهم می کنند.

به هر حال، کنجد سیاه و طلایی زرد وجود دارد. نوع مشکی شکل اصلی آن است و محتوای مواد مغذی بالاتری نسبت به رنگ زرد طلایی خود دارد. پس جای تعجب نیست که کنجد سیاه برای اهداف دارویی و آرایشی نیز استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.